Satış Sonrası
Anasayfa > Satış Sonrası

Satış Sonrası Hizmetler

Satış Sonrası Hizmetler

1977 yılında suyun ve enerjinin etkin kullanılması ve bu sayede yaşam kaynaklarının korunması ilkesiyle yola çıkan Mas Daf, pompa teknolojilerinin tasarımı sürecinde; “inovatif” olmayı, üretimi sürecinde; “projenin ihtiyaçlarını karşılamayı ( terzi usulü üretim )”, satış sonrası hizmetler de ise “yaygın servis ağı ile sorunsuz hizmet vermeyi” hedefler. 

Mas Daf, yurt genelinde ki yaygın servis ağı, özel donanımlı servis personeli ve yetkili servisleri ile Türkiye pompa pazarının önde gelen servis organizasyonuna sahiptir.

 

Bakım & Onarım

Yerinde Onarım Hizmeti

Mas Daf pompa sistemlerinde oluşan arıza durumuna, Tuzla Merkez Fabrikasında donanımlı servis personeli veya yurt genelindeki yaygın servis ağı ile kısa sürede ve yerinde müdahale eder. Böylece arıza sürelerinin uzaması nedeniyle mevcut sistemde oluşabilecek aksaklıkların önüne geçmeyi ve müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefler. 

Orijinal Yedek Parça

Mas Daf, arıza durumlarında pompa teknolojileri için test edilmiş orijinal yedek parçaları 24 saat içinde kullanıma sunar. Orijinal yedek parçaların, stoktan temini sayesinde arıza sürelerinin ve bu sürede yaşanacak akşaklıkların ortadan kaldırması hedeflenir.

Garanti kapsamında pompa sistemlerinin parça değişimi ücretsiz olarak yapılır.

Satışı gerçekleştirilen pompa sistemi için müşteriye, 10 yıl boyunca orijinal yedek parça garantisi verilir.

Bakım Sözleşmesi

Mevcut mekanik sistem için kritik önem arz eden pompa sistemlerinin, uzun ömürlü olması için “periyodik bakım” oldukça önemlidir.

Müşterinin talebi doğrultusunda bakım sözleşmesi kapsamında “koruyucu-önleyici bakım hizmetleri” de sunulabilmektedir. Böylece pompalar herhangi bir arıza ile karşılaşmadan, gerekli periyodik bakımları ve orijinal parça değişimleri yapılmakta ve işletmelerde arıza nedeniyle oluşabilecek aksaklıkların önüne geçilmektedir.

 

Pompa Sistemlerinde Danışmanlık ve Sistem Optimizasyonu

1977 yılında suyun ve enerjinin etkin kullanılması ve bu sayede yaşam kaynaklarının korunması ilkesiyle yola çıkan Mas Daf, “pompa sistemlerinde danışmanlık ve sistem optimizasyonu hizmetleriyle işletmelerde verimsiz pompa sistemlerinden kaynaklanan enerji tüketiminde önemli oranda tasarruf sağlanmasını ve CO2 emisyonlarının azalmasını hedefler.

Enerji Tüketim Kontrolü

Bir pompanın 10 yıllık ömrü boyunca ilk yatırım maliyeti ve onarım giderleri toplam masrafının % 10- 15’ini oluşturur, geriye kalan giderleri ise enerji tüketiminden kaynaklıdır. Mas Daf, işletmelerdeki pompa sistemlerinden kaynaklı giderleri minimum seviyelerde tutmak ve kontrol altına almak amacıyla “enerji tüketim kontrolü” hizmeti sunar. Bu kapsamda öncelikle seçilen pompa sisteminin uygunluğunu kontrol eder. Doğru pompa seçimi ile enerji tüketiminde tasarruf sağlar ve pompa sistemi için yapılan yatırımın geri ödeme süresini kısaltmış olur.

Sistem Danışmanlığı

Mas Daf, pompa sistemleri konusunda ki 40 yılı aşkın deneyimi ile pompa sisteminin seçiminden, pompanın çalışacağı sisteme kadar tüm süreçleri inceleyerek, “verimli ve enerji tüketimini minimuma indirmeyi hedefleyen sistem çözümleri” konusunda danışmanlık hizmeti sunar.  

 

Pompa Değiştirme

Artık kullanım ömrünü tamamlamış, verimsiz ve enerji tüketimi ile işletme maliyetlerini artıran pompaları, mevcut sisteme uyum sağlayacak, enerji verimli pompa sistemleri ile değiştirip, pompanın kısa süre içinde yapılan yatırımın geri ödeme süresini kısaltmasını sağlar.

 Devreye Alma

Özellikle yangın pompalarının ve projenin ihtiyaçları doğrultunda, farklı özellikte üretilen pompaların devreye alınması işlemi, Mas Daf’ın tecrübeli teknik personeli tarafından yapılır.

Lazer Kaplin Ayarı

Kritik veya ağır hizmet şartlarına uygun olarak üretilen özel pompaların, kaplin ayarları             Mas Daf üretim tesislerinde bulunan “Lazer Kaplin Ayar Cihazı” ile yapılır. Ön ayarları fabrikada yapılan bu tür pompaların, son kontrolleri de montajdan sonra işletme noktasında yapılır ve sorunsuz bir devreye alma garantisi verilir.

  1. Parti Denetim

Mas Daf pompa sistemleri konusunda; TÜV, Lloyd, DNV, Bureau Veritas gibi “3. Parti Denetim şirketleri”nin yanında, Atex, GOST, UL ve FM onaylarına da sahip olarak hizmet verir. Müşteri talebi doğrultusunda ve ücreti karşılığında pompa sistemlerinin 3. parti onayları da sağlanır.

Detaylı Pompa Testi

Mas Daf, Düzce ve Tuzla tesislerinde pompaların; balans, performans, ENPY ve emiş testlerini yapar. Mas Daf tesislerinde üretilen her pompa, hidrostatik ve performans testlerinden geçirildikten sonra sevk edilir.