Tarihçe
Anasayfa > Kurumsal > Tarihçe

Tarihçe

1977 yılında suyun ve enerjinin etkin kullanılması ve bu sayede yaşam kaynaklarının korunması ilkesiyle yola çıkan, %100 yerli sermaye ile kurulan Mas Daf, enerji verimliliği sağlayan, çevreci ve inovatif “su teknolojileri” üretmektedir.

Pompa sektörünün öncü markası Mas Daf, 40.000 m² alan üzerine kurulan Düzce tesislerinde; uçtan emişli pompalar, inline pompalar, axial ayrılabilir pompalar, hidroforlar, genleşme tankları, yangın pompaları, kademeli pompalar, proses pompaları, dalgıç pompa, kolonlu pompalar, kendinden emişli pompa ve dişli pompa üretmektedir.

Mas Daf; endüstriyel proseslerde, sulama, ısıtma ve soğutma sistemlerinde, gemi sanayinde, atık su transferinde, yangın söndürme işlemlerinde, petro-kimya sanayinde, tarımsal sulamada vb. birçok alanda kullanılmak üzere santrifüj pompa imalatı yapmaktadır.

Müşterilerinin beklentilerini en yüksek düzeyde karşılamak üzere müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyen Mas Daf, pompa teknolojilerinin AR-GE’sinden, üretimine kadar tüm süreçlerinde müşteri memnuniyetini ön planda tutmakta ve ürünlerini, projenin ihtiyacına uygun olarak üretmektedir.

Mas Daf, Türkiye genelindeki geniş bayi ve servis ağıyla, pompa teknolojileri alanında en iyi hizmeti, en kısa zamanda sunmayı misyon edinmiştir.

ERP direktiflerine uygun olarak geliştirilen, yüksek verimli pompa sistemlerini 65’ten fazla ülkeye ihraç eden Mas Daf, bu ülkelerde kurduğu distribütör ve servis ağıyla da sürdürülebilir olmayı hedeflemiştir.

Mas Daf, ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001: 2004 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 18001: 2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kalite belgelerinin yanı sıra UL, FM, NFPA 20, TSE, CE, ATEX, GOST, UKR Sepro gibi kalite belgelerine de sahiptir.

resim

1993

DAF markasıyla Hidrofor Sistemleri Üretimine Başladı.

1996

Kapalı Genleşme Tankı üretimine başladı. Türkiye’de ilk “Kapalı Genleşme Tankı”  MAS DAF tarafından üretildi.

2000

NEPA Standartlarında Yangın Söndürme Sistemleri üretmeye başladı.

2002

Türkiye’de ilk Kendinden Emişli Atık Su Pompası MAS DAF tarafından üretildi.

2006

Modern pompa üretim teknolojileri ile hata riskini minimize etmek ve üretim kapasitesini artırmak amacıyla Düzce’de 40.000 metrekare alan üzerine 22.000 metrekare kapalı alan olacak şekilde inşa edilen Düzce Fabrikası faaliyete girdi.

2009

Yangın söndürme sistemleri; UL ve FM tarafından onaylandı.

2010

Eko Tasarımlı ürünler geliştirilmek için Blue  Efficiency Teknolojisi kullanıldı.

2013

Ataşehir Merkez Ofis ve Taşdelen Lojistik Merkezi, Tuzla Birlik Organize Sanayi Bölgesi’nde “yangın sistemleri”nin üretimini gerçekleştirdiğimiz fabrikamıza taşındı.

2014

MAS Sirkülasyon Pompaları, Biral & İşviçre işbirliği ile Mas Daf ürün gamına katıldı.

2016

Tükiye’de ilk kez %100 yerli bir pompa üreticisi tarafından “Manyetik Kaplinli Salmastrasız Pompa” üretildi.

2017

MAS Academy hizmete başladı.

Tükiye’de ilk kez %100 yerli bir pompa üreticisi tarafından ATEX sertifikasyonu alındı.

Motor üstü frekans invertörü GENIO satışa sunuldu.

MAS Xpress ile Türkiye’de ilk kez sirkülasyon pompaları, atık su pompaları ve hidrofor sistemlerinde anında teslim hizmeti başladı.