41 Burada AVM
41 Burada AVM
41 Burada AVM

Kocaeli’nin En Büyük Alışveriş Merkezinde Pompa ve Hidrofor Sistemlerindeki Tercihi;  “Masdaf”

STFA Holding ve Esas Holding’in mülk sahibi olduğu, Haldız İnşaat'ın müteahhitliğini üstlendiği 41 Burda AVM, Kocaeli’nin en büyük AVM‘si ünvanını taşıyor.

21 Ocak 2016 tarihinde hizmet vermeye başlayan ve 120.000 m² kapalı inşaat alanına sahip olan AVM’de; yeme içme, eğlence alanları, 35 adet restoran, 3 bin 100 koltuk kapasiteli 10 sinema salonu ve spor salonu dahil toplam 200 adet mağaza bulunuyor.

Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından verilen “LEED Gold” sertifikasını almaya hak kazanan 41 Burda AVM projesinde de Masdaf markalı pompa sistemleri, genleşme tankları ve hidrofor sistemleri kullanıldı.

Projede Masdaf Markalı;

  • INM serisi sirkülasyon pompaları ( panodan frekans kontrollü ve kuru rotorlu ),
  • HDSV hidroforlar ( komple paslanmaz çelik ve dik milli ),
  • TM serisi genleşme ve büzüşme tankları,
  • Enduro serisi atık su pompaları tercih edildi.

23 sene önce Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek kapalı genleşme tankı üretmeye başlayan Masdaf, yüksek malzeme kalitesine sahip TM serisi genleşme ve büzüşme tankları ile projeye hizmet verecek. Yüksek sıcaklığa dayanıklı ve uzun ömürlü  genleşme tankı, pompanın statik basıncını kullanım seviyesinde tutarak, ani basınç değişimlerini önler ve pompanın ömrünü uzatır.

Enerji tasarrufu sağlayan inovatif sirkülasyon pompaları, tesisata doğrudan bağlanarak uygulanır. Panodan frekans kontrollü olan Masdaf INM serisi sirkülasyon pompaları, ısınma ihtiyacının daha az olduğu zamanlarda çalışma hızını ihtiyaca göre ayarlar ve gereksiz enerji sarfiyatını önler.

Frekans invertörlü HDSV serisi hidroforlar ise mekanik salmastra ile kesin sızdırmazlık sağlanacak şekilde ve komple paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir. Hidromat özelliği taşıyan hidroforlar, basınç şalteri ve membranlı tank gibi bakım gerektiren aletlere olan ihtiyacı da ortadan kaldırır. Su kullanımı bittikten sonra pompa belli bir süre daha çalışır ve bu gecikme sayesinde sistemde tank kullanımına ihtiyaç duyulmaz.

Masdaf tarafından devreye alınan inovatif pompa sistemleri, genleşme tankları ve hidrofor sistemleri binanın kullanım ömrü süresince enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak verimli kullanım imkanı sunacak.

Close