Çamlıca Radyo TV Kulesi
Anasayfa > Ürünler > Referanslarımız > Genel Referanslar > Çamlıca Radyo TV Kulesi
Çamlıca Radyo TV Kulesi
Çamlıca Radyo TV Kulesi

Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi’nin, Pompa ve Hidrofor Sistemlerinde de  “Masdaf” Tercih Edildi.

 İstanbul Küçük Çamlıca'da görüntü kirliliği oluşturan antenler ve kulelerin tek bir noktada toplanması amacıyla 2016 yılının Mart ayında yapımına başlanan “Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi” projesinin, 2019 yılının son çeyreğinde açılması planlanıyor.

Tamamlandığında İstanbul’un sembolleri arasında yer alması beklenen TV Radyo Kulesi’nin toplam yüksekliği 388,5 metre olacak. Kule, 4 katı yerin altında olacak şekilde toplam 53 kattan oluşacak. Kulenin 39’uncu ve 40'ıncı katlarında birer restoran faaliyet gösterecek. Kulenin 33 ve 34'üncü katlarında ise deniz seviyesinden 366,5 ve 371 metre yüksekliğinde iki ayrı seyir terası yer alacak.

Proje kapsamında Masdaf markalı;

  • NFPA 20’ye uygun, ayrılabilir gövdeli ve çift emişli yangın pompaları,
  • Modul A serisi ıslak rotorlu frekans konvertörlü pompalar
  • Komple paslanmaz frekans frekans kontrollü hidroforlar,
  • Frekans invertörlü, kuru rotorlu ve INM serisi sirkülasyon pompaları,
  • Enduro serisi atık su pompaları kullanılmıştır.

Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi, yangın güvenliği konusuda etkili çözümler sunan Masdaf’ın, dünyanın en yüksek kalite standartlarına sahip olan UL/FM tarafından onaylı “yangın pompaları” ile korunacak. Masdaf tarafından devreye alınan yangın pompaları, binanın kullanım ömrü süresince oluşabilecek yangın felaketine karşı zamanında müdahale imkanı sunarak binanın güvenliğini sağlayacak.

Pompa ve hidrofor sistemlerinde kullanılan invertör sistemi ile pompaların kendi aralarında RS 485 kablo üzerinden haberleşmeleri sağlanacak ve çoklu pompa sistemi seçeneği ile 6 adet pompa beraber çalışabilecek. Modbus özelliği ile sisteme uzaktan erişim imkanı da sunulacak. Ayrıca invertör üzerinde yer alan grafik lcd ekrandan anlık olarak; basınç, akım, frekans, motor devir, çıkış gücü, çıkış gerilimi, set basınç değerleri okunabilecek. Bu sayede pompaların her birinin toplam çalışma saatleri görüntülenebilecek ve gerçek zamanlı eş yaşlanma sağlanacak.

Masdaf tarafından devreye alınacak inovatif pompa ve hidrofor sistemleri, binanın kullanım ömrü süresince enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak verimli kullanım imkanı sunacak.

Close