Lens İstanbul
Lens İstanbul
Lens İstanbul

Anadolu Yakasının cazibe merkezinde yer alan Lens İstanbul’unda Yangın grubu, Hidrofor, Sirkülasyon Pompaları ve Genleşme Tanklarındaki Tercihi;  “Masdaf” 

Eski semt dükkanlarını andıran mimarisiyle Anadolu yakasının en büyük açık çarşısına sahip olan konut projesi Lens İstanbul, 2020 yılında hizmet vermeye başlayacak.

Lens Yapı tarafından inşa edilen proje, 1162 rezidans dairesiyle, dünyaca ünlü markaların yer alacağı 85 cadde dükkanıyla, restoranları, kafeleri ve mahalle esnafı konseptindeki dükkanlarıyla keyifli bir yaşam sunmayı hedefliyor. Kurtköy’de bulunan  Lens İstanbul, TEM Otoyolu’nun, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ve Metro İstasyonunun hemen yanı başında bulunuyor.

Proje kapsamında Masdaf markalı;

  • Motor ile entegre frekans invertörlü “Genio serisi sirkülasyon pompaları”,
  • NFPA 20’ye uygun, ayrılabilir gövdeli ve çift emişli yangın pompaları,
  • Frekans kontrollü hidroforlar,
  • Enduro serisi atık su pompaları,
  • TM serisi genleşme tankları kullanılmıştır.

23 sene önce Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek kapalı genleşme tankı üretmeye başlayan Masdaf, yüksek malzeme kalitesine sahip TM serisi genleşme ve büzüşme tankları ile projeye hizmet verecek. Yüksek sıcaklığa dayanıklı ve uzun ömürlü  genleşme tankı, pompanın statik basıncını kullanım seviyesinde tutarak, ani basınç değişimlerini önler ve pompanın ömrünü uzatır.

Pompa sistemlerinde kullanılan invertör sistemi ile pompaların kendi aralarında RS 485 kablo üzerinden haberleşmeleri sağlanacak ve çoklu pompa sistemi seçeneği ile 6 adet pompa beraber çalışabilecek. Modbus özelliği ile sisteme uzaktan erişim imkanı da sunulacak. Ayrıca invertör üzerinde yer alan grafik lcd ekrandan anlık olarak; basınç, akım, frekans, motor devir, çıkış gücü, çıkış gerilimi, set basınç değerleri okunabilecek. Bu sayede pompaların her birinin toplam çalışma saatleri görüntülenebilecek ve gerçek zamanlı eş yaşlanma sağlanacak.

Masdaf tarafından devreye alınacak inovatif pompalar ve genleşme tankları, binanın kullanım ömrü süresince enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak verimli kullanım imkanı sunacak.

Close