Petrol City AVM
Petrol City AVM
Petrol City AVM

Batman’ın En Büyük Alışveriş Merkezinin de Pompa ve Hidrofor Sistemlerindeki Tercihi;  “Masdaf”

Yapımına 2018 yılında başlanan ve Batman’ın en büyük alışveriş merkezi olma özelliği taşıyan Petrol City AVM’nin 2020 yılında faaliyete geçmesi planlanıyor.

16 bin m² alan üzerine, 10 bin m² kapalı alan olacak şekilde inşa edilen ve  toplam inşaat alanı 81 bin 564 m² olan Petrol City AVM projesinin yatırım değeri ise; 80 milyon TL tutarında.

4 bodrum kat üzerine 2 kat ve 1 çatı katı olacak proje kapsamında; 88 adet dükkan, 4 adet anchor mağaza, 3 adet department store, 7 adet restoran, 9 adet fast food, 2 adet sinema salonu, 3 adet eğlence alanı, 1 adet fitness salonu ve 731 araç kapasiteli otopark yapılacak.

Projede Mas Daf markalı;

  • Yangın grupları
  • Frekans invertörlü hidroforlar
  • Modul A serisi ıslak rotorlu frekans konvertörlü pompalar
  • Enduro serisi atık su pompalarının entegre olduğu Blacbox hijyenik tanklı atık su serileri tercih edilmiştir.

BLACKBOX serisi pompalar, atık su transferinin, küçük alanlarda dahi optimal kullanımına izin veren bir yapıda dizayn edilmiştir. Pompanın üzerinde bulunan özel kapak, kokunun dışarı çıkmasını engeller. Dar alanlara kolaylıkla uygulanabilen atık su pompaları, periyodik bakım ve tamir gibi durumlarda kolaylıkla çıkarılabilme özelliğine de sahiptir.

Frekans invertörlü HDSV serisi hidroforlar ise mekanik salmastra ile kesin sızdırmazlık sağlanacak şekilde ve komple paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir. Hidromat özelliği taşıyan hidroforlar, basınç şalteri ve membranlı tank gibi bakım gerektiren aletlere olan ihtiyacı da ortadan kaldırmıştır. Su kullanımı bittikten sonra pompa belli bir süre daha çalışır ve bu gecikme sayesinde sistemde tank kullanımına ihtiyaç duyulmaz.

Frekans invertör sistemi ile pompaların kendi aralarında RS 485 kablo üzerinden haberleşmeleri sağlanacak ve çoklu pompa sistemi seçeneği ile 6 adet pompa beraber çalışabilecek. Bu sayede pompaların her birinin toplam çalışma saatleri görüntülenebilecek ve gerçek zamanlı eş yaşlanma sağlanacak. 

Masdaf tarafından devreye alınacak inovatif pompa ve hidrofor sistemleri, binanın kullanım ömrü süresince enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak verimli kullanım imkanı sunacak.

Close