Voyage Belek
Voyage Belek
Voyage Belek

Starway World Best Hotels’ listesine giren Voyage Belek Golf & SPA Otel’in Pompa ve Hidrofor Sistemlerinde de  “Masdaf” Tercih Edildi.

Voyage Belek Golf & SPA Otel, Rusya’da faaliyet gösteren tur operatörü Coral Travel tarafından 6.346 otelde kalan 198.795 kişinin katılımlarıyla gerçekleştirilen “müşteri memnuniyeti anket”leri sonucunda ‘Starway World Best Hotels’ listesine girdi.

“En İyi 100 Otel” içerisinde yer alan Voyage Belek Golf & SPA Otel’in renovasyon çalışmaları 15 Nisan 2019’da tamamlandı. Yenilenen otelin pompa ve hidrofor sistemlerinde Masdaf markası tercih edildi.

Proje kapsamında Masdaf markalı;

  • NFPA 20’ye uygun, ayrılabilir gövdeli ve çift emişli yangın pompaları,
  • Komple paslanmaz frekans kontrollü hidroforlar,
  • Frekans invertörlü, kuru rotorlu ve INM serisi sirkülasyon pompaları,
  • Enduro serisi atık su pompaları kullanılmıştır.

Voyage Belek Golf & SPA Otel, yangın güvenliği konusuda etkili çözümler sunan Masdaf’ın, dünyanın en yüksek kalite standartlarına sahip olan UL/FM tarafından onaylı “yangın pompaları” ile korunacak. Masdaf yangın pompaları, binanın kullanım ömrü süresince oluşabilecek yangın felaketine karşı zamanında müdahale imkanı sunarak binanın güvenliğini sağlayacak.

Pompa ve hidrofor sistemlerinde kullanılan invertör sistemi ile pompaların kendi aralarında RS 485 kablo üzerinden haberleşmeleri sağlanacak ve çoklu pompa sistemi seçeneği ile 6 adet pompa beraber çalışabilecek. Modbus özelliği ile sisteme uzaktan erişim imkanı da sunulacak. Ayrıca invertör üzerinde yer alan grafik lcd ekrandan anlık olarak; basınç, akım, frekans, motor devir, çıkış gücü, çıkış gerilimi, set basınç değerleri okunabilecek. Çoklu pompa sistemlerinde gerçek zamanlı eş yaşlanma” imkanı sağlayan bu özellik sayesinde pompaların her birinin toplam çalışma saatleri görüntülenebilecek.

Otelin pompa gruplarının tamamında Masdaf markasının tercih edilmesi satış sonrasında tek elden servis ve bakım hizmeti alma ayrıcalığı sağlayacak.

Masdaf tarafından devreye alınan inovatif pompa ve hidrofor sistemleri, binanın kullanım ömrü süresince enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak verimli kullanım imkanı sunacak.

Close